Marcin Choiński

Dyrektor Fundacji

Od lat związany z sektorem pozarządowym. Główny obszar zainteresowań to Fundraising oraz Marketing. Pasjonują go wszystkie ścieżki, które prowadzą do zdobycia funduszy na realizację założonych przez organizację projektów.

Swoje doświadczenie w pracy dla NGO zdobywał w Caritas, gdzie prowadził działania związane z budową wizerunku organizacji oraz odpowiadał za poprawne relacje z partnerami biznesowymi. W czasie Światowych Dni Młodzieży był odpowiedzialny m.in. za organizację międzynarodowej konferencji, w czasie której mieli szansę spotkać się w jednym miejscu pracownicy i wolontariusze Caritas z całego świata.

Jego pasją są jednak działania prowadzone w zakresie pomocy humanitarnej i rozwojowej. Kompetencje w tym zakresie zdobywał pracując jako Fundraiser w Polskiej Misji Medycznej. W ciągu dwóch lat intensywnych działań zdobywał fundusze na realizację projektów m.in. w: Syrii, Jordanii, Tanzanii, Senegalu czy Malawi.

Od września 2020 roku pracuje w fundacji AKEDA jako Dyrektor. Odpowiada za całościowe funkcjonowanie organizacji, w tym za jej flagowy projekt African Music School, w ramach którego fundacja prowadzi prace związane z budową pierwszej szkoły muzycznej w Republice Środkowoafrykańskiej.

Dotychczas współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi, np.: Caritas Internationalis, Doctors Without Borders UK, Terre Des Hommes Italy, JHAS – Jordan Health Aid Society, Soldiers Family Welfare Society (Jordania), Humanitarian Message (organizacja założona przez lekarzy syryjskich), Humanitas Afrika (Czechy), U-Cycle (Ukraina).

Poza sektorem pozarządowym ma doświadczenie pochodzące m.in. z pracy dla TVP 3 Kraków jako dziennikarz oraz specjalista ds. Marketingu. Pracował również w działach Marketingu firm związanych z sektorem Odnawialnych Źródeł Energii.

Z wykształcenia absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale Polonistyki. Ukończył również studia podyplomowe z Public Relations w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera oraz kurs trenerski z zakresu umiejętności miękkich. Posługuje się biegle językiem angielskim.

Urodzony dawno, w XX w.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.