Budujemy szkołę

Na początku września 2022 roku do Bouar dotarły okna, które musiały zwiedzić kawał świata, zanim zostały osadzone w otworach okiennych w budynku naszej szkoły. Zdecydowaliśmy się na zakup okien w Polsce, ponieważ tak doradzili nam specjaliści (architekt z Danii stwierdził, że to będzie najlepsze rozwiązanie).

Budujemy budynek na lata i chcemy, aby był porządnie wyposażony. Okna wykonała dla nas forma DOBROPLAST.

Następnie przyjechały one do magazynu fundacji w Krakowie. A ich dalsza droga to istny kołowrót. Dzięki wsparciu polskiego przedstawiciela w UE i Ministerstwa Obrany RP, udało nam się dotrzeć do naszego przedstawicielstwa Polski przy NATO, a stamtąd prośba o transport dotarła aż do Ministerstwa Obrony Belgii.

W końcu okna poleciały do Bangui belgijskim samolotem wojskowych, gdzie ładunek przejęli stacjonujący tam polscy żołnierze. Tam zaczęła się peregrynacja w pisku i kurzu z Bangui do Bouar (450 km).

Stłukło się tylko kilka okien. Reszta nienaruszona już zaczyna pełnić swoją funkcję. Cała ta historia nie udałaby się bez wsparcia Polskiej Fundacji dla Afryki, która sfinansowała całe przedsięwzięcie poprzez przydzielenie stosownego grantu na działania fundacji AKEDA.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.