Aplikacja Bakszysz

Pierwsza na rynku aplikacja cashbackowa, która pozwala wspierać bezpośrednio cel wybrany przez fundację jest już na rynku!

26 lipca 2022 roku fundacja AKEDA uruchomiła swoją aplikację, która pozwala bezkosztowo dla Darczyńcy wspierać cel fundacji. Pierwszy cel to wsparcie dla punktu żywnościowego dla uchodźców z Ukrainy w Krakowie przy ul. Berka Joselewicza 21.

„To coś zupełnie nowego w naszym kraju – mówi Marcin Choiński, Dyrektor fundacji – od dziś można wesprzeć naszą organizację po prostu robiąc zakupy online, a sklepy przekażą nam określony procent z uzyskanej transakcji”.

W naszej bazie jest ponad 1000 sklepów, w tym m.in. ALLEGRO czy EMPIK. Słowo Darczyńca nabiera nowego znaczenia. Dziś to już nie ktoś, kto przekazuje pieniądze, lecz ten, kto pamięta o fundacji i dzięki swojej uwadze pozwala jej rozwijać swoje projekty.

Aplikacja BAKSZYSZ jest prosta w obsłudze. Wystarczy pobrać ją poprzez stronę BAKSZYSZ.COM i zainstalować na swoim telefonie. Następnie, decydując się na zakupy online, wystarczy wejść do wybranego sklepu z poziomu aplikacji. Po zrobionych zakupach, określony przez sklep procent od transakcji wróci do fundacji.

„Zdecydowaliśmy się na nazwę BAKSZYSZ dla aplikacji, ponieważ zwraca ona uwagę na trudny los osób wyznających religię islamu – mówi Prezes fundacji, Piotr Gajda. Bakszysz w tamtej kulturze oznacza pomaganie, które jednocześnie troszczy się o to, aby obdarowany nie czuł się dotknięty tym, że jest ubogi”. Aplikacja BAKSZYSZ to nowatorska i prosta forma pomagania. Nie trzeba przekazywać swoich pieniędzy. Wystarczy jedynie wejść do sklepu z
poziomu aplikacji, reszta to już umowa między sklepem a fundacją.

Fundacja AKEDA w chwili obecnej działa aktywnie, aby pomagać uchodźcom z Ukrainy. Prowadzimy centrum pomocowe w Krakowie, razem z naszymi partnerami, przy ul. Berka Joselewicza 21. Pomogliśmy już ponad 7000 ludzi. W naszym centrum działa
punkt żywnościowy, gdzie codziennie 300 potrzebujących osób otrzymuje podstawowe produkty żywnościowe i higieniczne. Nasz pierwszy cel w aplikacji dotyczy właśnie wsparcia dla działania tego punktu.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.